Eiropas medus brokastis (European Honey Breakfast) ir sociāli izglītojoša kampaņa, kuru 2007. gadā aizsāka Slovēnijas biškopji, kuras mērķis ir izglītot bērnudārzniekus un skolēnus par bitēm, medu, bišu nozīmi tautsaimniecībā, dodot bērniem bez maksas degustēt, nogaršot medu un citus biškopības produktus. Nu jau šī akcija izvērsusies pa visu Eiropu, novembra trešo piektdienu pasludinot par Eiropas Medus brokastīm. 2013. gadā šai kampaņai pievienojāmies arī mēs – Latvijas Biškopības biedrība, starp citu, mēs esam lielākā nevalstiskā lauksaimniecības nozares organizācija, kas apvieno vairāk nekā 3400 biškopjus no visas Latvijas.

Šogad kampaņa pēc divu gadu pārtraukuma norisināsies klātienē, kur Latvijas izglītības iestādēs viesosies mūsu biedrības biškopji, kuri stāstīs par medusbitēm un apputeksnētājiem, medu un bišu produktiem, un, protams, piedāvās medus un citu bišu produktu degustēšanu.

Piedāvājam gardas un vienkāršas gan brokastu, gan citas receptes, kuras pamēģināt mājās vai skolā! 

Latvijas Biškopības biedrība aicina skolēnus piedalīties recepšu konkursā “Manas medus brokastis”, kas tiek rīkotas Eiropas medus brokastu (European Honey Breakfast) ietvaros. Konkursā aicinām skolēnus video formātā, atraktīvā veidā parādīt, kā viņu uzturā tiek patērēts medus, parādot arī savas brokastu receptes, kurās tiek iekļauts medus.

Piedāvājam informatīvas darba lapas, kurus skolotāji var izmantot pēc saviem ieskatiem mācību stundās.