Blogs
Nozares jaunumi, tendences un viedokļi

LBB preču zīme "Ievākts Latvijā" garantē medus un tā produktu autentiskumu.

 Par preču zīmi "Ievākts Latvijā".

Jau kopš 2000. gada Latvijas Biškopības biedrībai pieder preču zīme „Ievākts Latvijā”. Tajā laikā ievestais importa medus bija nezināmas izcelsmes un daudz vairāk izplatīts nekā tas ir šodien, jo pašreiz arī lielākie Latvijas medus fasētāji lielāko daļu medus iepērk no vietējiem biteniekiem. Un tad arī radās jautājumi: kā informēt, un kā panākt, ka pircējs izvēlas vietējo Latvijas medu, lai gan tas ir dārgāks un kvalitatīvāks? Secinājums bija viens - aizliegt neko nevar, bet jāstrādā pie tā, lai patērētājus informētu un ieinteresētu izvēlēties Latvijā ievāktu medu. Tika nolemts izveidot atpazīšanas zīmi uzlīmes veidā. 

Kā patērētājs var būt drošs, ka iegādātais medus ir Latvijas produkts?

Produkts izcelsmi apliecina Latvijas Biškopības biedrības preču zīme “Ievākts Latvijā”. Tikai zinot produkta izcelsmi, novērtējot tā ražošanas apstākļus un pilnveidojot kvalitātes kontroles paņēmienus, iespējams maksimāli samazinat pircēja risku un garantēt produkta izmantošanas efektivitāti. Šī preču zīme ir Latvijas Biškopības biedrības īpašums, ar to apzīmētie produkti ir ievākti Latvijā, un par to kvalitāti ir atbildīgs ražotājs, bet atbilstību kvalitatīvajiem rādītājiem kontrolē Latvijā Biškopības biedrība. 

Latvijas biškopji Latvijā ievākto medu marķē ar preču zīmi “Ievākts Latvijā”. Apaļa uzlīme ar bišu patrona Ūsiņa zīmi uz violetā viršu ziedu fona un lentīte mūsu karoga krāsās.

Kādēļ Latvijas medus ir vislabākais?

Produkta bioloģiskā aktivitāte

Mūsu valsts atrodas klimatiskajā zonā, kurai raksturīga liela ziedošo augu dažādība vienuviet un samērā īss ziedēšanas periods, tāpēc augu nektārs izdalās koncentrētāks, satur vairāk bioloģiski aktīvu vielu, bet lielā nektāraugu dažādība. Ikviens garšu cienītājs var atrast medu savai gaumei, sākot no pavisam maiga pavasara ziedu medus līdz rudens garšu bagātajam viršu medum.

Ražotāja atbildība

Latvijā ievāktos produktus ir viegli izsekot - biškopji marķējumā norāda savu kontakinformāciju. Ar ražotāju var sazvanīties un pat aizbraukt ciemos. Latvijas biškopjiem ir svarīgi ražot visaugtākās kvalitātes produktus. Pērkot ar Latvijas Biškopības biedrības preču zīmi apzīmētos bišu produktus, jūs ieguldāt arī savu artavu augstu kvalitātes standartu uzturēšanā, tai skaitā Latvijas biškopju izglītošanā un produktu kontrolē, kā arī atbalstāt vietējos ražotājus.

Pircēja tiesības ir izvēlēties, biškopja pienākums - pircēju informēt!

Marķējot ar Latvijas Biškopības biedrības preču zīmi savu produkciju, biškopis norāda pircējam uz tās izcelsmi, apņemas godprātīgi pildīt preču zīmes uzliktās saistības un garantēt, ka no savas puses būs darījis visu, lai bišu ievāktā produkcija netiktu sabojāta pirmapstrādes procesā. 

Ražotājs garantē, ka produkts būs bez dabīgām vai mākslīgām piedevām.

Latvijas Biškopības biedrības uzlīme “Ievākts Latvijā” apliecina, ka medus izcelsme ir tikai un vienīgi Latvija. Papildus informāciju par preču zīmi variet atrast šeit.

Atbalsti vietējos ražotājus!