Blogs
Nozares jaunumi, tendences un viedokļi

Konkurss tika izsludināts par godu Pasaules bišu dienai, aicinot skolēniem radīt apsveikuma kartiņas bitēm.

Pasaules Bišu diena veltīta, lai pievērstu uzmanību bitēm un citiem apputeksnētājiem, bez kuriem mēs nekādi nevarētu iztikt. Bišu dienas iniciatori ir biškopji no Slovēnijas, viņi ļoti lepojas ar savām senajām biškopības tradīcijām. Tieši Slovēnijā 1734. gadā dzimis modernās dravniecības pamatlicējs Antons Janša (Anton Janša), kura metodes un zināšanas šajā jomā izmanto vēl mūsdienās. Lai godinātu Janša ieguldījumu spārnoto apputeksnētāju pētniecībā, par Pasaules Bišu dienu izvēlējās tieši viņa dzimšanas datumu – 20. maiju.

Konkursam tika uzrunātas Latvijas izglītības iestāžu sākumskolas, kuras ieguvušas Zaļo serfikātu vai Ekoskolas statusu. 

Kopumā tika uzrunātas 85 izglītības iestādes, no kurām teju puse - 40 piedalījās. Konkursā saņēmām rekordlielu skaitu ar zīmējumiem un esam patīkami pārsteigti par lielo atsaucību un iesaistīšanos, pavisam saņēmām 1761 darbu gan digitāli, gan ar pasta starpniecību. 

Tuvāko nedēļu laikā centīsimies izsūtīt visām klasēm, skolotājām un skolēniem balvas par piedalīšanos, savukārt piecas aktīvākās skolas papildus balvā saņems kukaiņu viesnīcu, kuru uzstādīt savas skolas pagalmā. 

Piecas aktīvākās skolas, kuras saņems kukaiņu viesnīcas:

  1. Sigulas 1. pamatskola, kopā iesūtot 204 zīmējumus
  2. Cēsu 1. pamatskola, kopā iesūtot 109  zīmējumus
  3. Rīgas Juglas vidusskola, kopā iesūtot 108  zīmējumus
  4. Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskola, kopā iesūtot 93 zīmējumus
  5. Jelgavas Pārlielupes pamatskola, kopā iesūtot 88 zīmējumus

Paldies ikvienam skolēnam un viņu skolotājām par piedalīšanos konkursā! Turpināsim apgūt zināšanas par bitēm, būsim to draugi un rūpēsimies par dabu!